Autor Wiadomość
admin
PostWysłany: Śro 15:13, 13 Sty 2016    Temat postu:

w tym raczej nie pomożemy, proszę zadzwonić na oddział ortopedii szpitali klinicznych, może tam wykonują takie zabiegi
Czarna
PostWysłany: Sob 21:55, 26 Gru 2015    Temat postu: NFZ refundacja

Chciałabym znaleźć najbliżej mojego miejsca zamieszkania(Szczecin) placówkę,gdzie podają PRP refundowany przez NFZ.
admin
PostWysłany: Nie 12:52, 17 Sie 2014    Temat postu:

1 - rehabilitacja najczęściej jest konieczna, szczególnie u osób uprawiających sport
2 - po odstawieniu kul nie trzeba oszczędzać nogi należy pamiętać żeby nie podbiegać i nie skakać
3 - zwapnienia po podaniu PRP nie powstają, jeśli są to z powodu przewlekłego stan zapalnego
Vahki
PostWysłany: Nie 18:35, 16 Mar 2014    Temat postu: naderwane więzadło rzepki

Witam!
Jestem sprinterem, podczas jednego z treningów na siłowni w grudniu poczułem lekki ból więzadła rzepki nogi prawej, wraz z trenerem zdecydowaliśmy zaprzestaniu tej formy treningu. Ból był minimalny, prawie nie odczuwalny jednak w pod koniec stycznia na jednym z treningów zdecydowanie się nasilił... Zrobiłem sobie miesiąc przerwy lecz ból nie ustępował... Pod koniec lutego zrobiłem sobie zabieg usg kolana.. Lekarz stwierdził że więzadło rzepki jest uszkodzone- naderwane 11mm. Pięć dni temu miałem podany czynnik wzrostu pod kontrolą usg w jednej klinik sportowych. Mam się zgłosić po 4 tygodniach z kolejnym badaniem usg .Jednak lekarz nie udzielił mi kilku odpowiedzi, odpowiadając wymijająco. Miał bym parę pytań :
1) Czy rehabilitacja będzie konieczna ? W dniu operacji nie było dyspropocji między mięśniami 4głowymi uda prawego i lewego
2) W jakim stopniu mam oszczędzać nogę po odstawieniu kul
3) Czy po tych 4 tygodniach więzadło zagoi się całkowicie czy powstanie zwapnienie ?
Był bym wdzięczny za odpowiedź !
Pozdrawiam
Piotr1337
PostWysłany: Nie 22:45, 24 Mar 2013    Temat postu: NFZ

Witam. Do niedawna mówiono mi, że zabieg leczenia kolana skoczka czynnikami wzrostu był robiony na fundusz. Ostatnio jednak (jakoś tak środek lutego) w szpitalu na Szaserów w Warszawie lekarz ortopeda powiedział, że zabiegi na NFZ zostały wstrzymane. Możliwe jest żeby jeszcze jakaś placówka w Warszawie lub okolicach robiła zastrzyki na fundusz? Byłbym wdzięczny za rady/wskazówki. Pozdrawiam.
admin
PostWysłany: Wto 16:11, 30 Paź 2012    Temat postu:

Tendinopatia więzadła właściwego rzepki leczy się dosyć długo. Po zabiegu podania PRP należy przede wszystkim skoncentrować się na odpowiedniej kinezyterapii. Moim zdaniem nie powinien Pan teraz stosować fali uderzeniowej. Trzeba uzbroić się w cierpliwość i dać czas organizmowi na regenerację po zabiegu.
Marcin
PostWysłany: Czw 19:47, 18 Paź 2012    Temat postu:

Witam!
Właśnie mija miesiąc po podaniu czynników wzrostu w kolano (mam uraz zwany kolanem skoczka), widac dużą poprawe, jednak wada nadal istnieje. Było 1/2 przekroju więzadła i 100% pogrubienia teraz mam 1/4, 1/5 przekroju i pogrubienie około 50%. Mam pytanie czy dobrym pomysłem jest zastosowanie leczenia fala uderzeniową, czy tylko skoncentrować się na ćwiczeniach, rozciąganiu i wzmacnianiu?
Z góry dziękuje za pomoc
admin
PostWysłany: Wto 11:36, 07 Sie 2012    Temat postu:

Każdy Pacjent ma inny próg bólu. Wg nas lepiej powiedzieć Pacjentowi, że będzie bardziej bolało niż później w rzeczywistości. Rehabilitacja powinna trwać około 3 tygodni. Wg nas powinna to być kinezyterapia.
Czestym powikłaniem czy też skutkiem choroby Osgood Schlatera jest tendinopatia więzadła właściwego rzepki. Wtedy jest to oczywiście wskazanie do podania PRP.
Pietia
PostWysłany: Sob 16:07, 12 Maj 2012    Temat postu: kolano skoczka

Czy rzeczywiście metoda ta jest tak bardzo bolesna?
Jak długo trwa okres rehabilitacji?
Czy metoda ta nadaje się do leczenia zespołu Osgood-Schlatera?
admin
PostWysłany: Sob 12:06, 14 Kwi 2012    Temat postu:

obecnie okres oczekiwania na zabieg wynosi około 2 miesięcy
skoczek
PostWysłany: Nie 16:06, 20 Lis 2011    Temat postu: kolano skoczka

Witam , chciałbym dowiedzieć się jaki jest przybliżony czas oczekiwania na zabieg przy założeniu, że będzie to zabieg refundowany przez NfZ. Pozdrawiam!
admin
PostWysłany: Nie 12:42, 13 Lis 2011    Temat postu:

Po zabiegu należy chodzić o kulach przez co najmniej 3 dni. Oczywiście zalecania zależą od pacjenta i jego obrazu choroby.
admin
PostWysłany: Nie 12:40, 13 Lis 2011    Temat postu:

Na świecie są rożne standardy stosowania osocza bogatopłytkowego. Uważamy, że takie skondensowane podanie PRP nie ma przewagi nad naszym schematem. Zapewne jest jakiś prób skumulowanego gojenia się tkanek i podanie większej ilości PRP nie spowoduje jego zwiększenia. Siłą tej metody jest duża ilość punkcji igłą, miałoby to mieć przewagę w tkankach bardzo zbliznowaciałych. Jeśli widzimy to w obrazie USG postępujemy tak samo.
Jabb
PostWysłany: Śro 14:12, 17 Sie 2011    Temat postu: kolano skoczka

Witam
A ja mam takie pytanie czy jednokrotne podanie czynników wzrostu jest skuteczne? Czy trzeba to zrobić kilka lub nawet kilkanaście razy? Pytam gdyż znalazłem wywiad z jedną z naszych siatkarek.

W zeszłym sezonie zdecydowała się pani na leczenie kontuzjowanego ścięgna Achillesa metodą, po jakiej płaczą najwięksi twardziele. Ale nie pani.

- Jest to jedno z najbardziej gorzkich doświadczeń, jakie mnie do tej pory spotkało. Noga dokuczała od kilkunastu miesięcy, ale nie chciałam kłaść się na stół operacyjny. Szwy nie zawsze dobrze się goją. Wybrałam serię bardzo bolesnych zastrzyków wykonanych z mojej krwi. Przeszłam cztery serie po 130 zastrzyków miesięcznie. Lekarz, który mi to robił, mówił, że mężczyźni przy tym zabiegu wrzeszczą, płaczą, wariują. W ogóle podobno faceci są mniej odporni na ból, fachowo mówiąc, mają niższy próg bólu niż kobiety. Wracając do tych zastrzyków, to bez znieczulenia dostałam swoje krwinki. Szybko pojawił się stan zapalny, który musiałam sama zwalczyć, przetrwać dwie doby bez środków przeciwbólowych. Czułam się tak, że gdybym miała wtedy w pobliżu coś ostrego, to mogłabym się posunąć do samookaleczenia.



Dodatkowo chciałbym się dowiedzieć jak wygląda poruszanie się w pierwszych dniach po zabiegu, czy jest ograniczone do minimum czy należy poruszać się o kulach ??
dziękuje z góry za odpowiedź[/b]
admin
PostWysłany: Czw 11:31, 04 Sie 2011    Temat postu:

W celu prawidłowej i rzetelnej kwalifikacji do zabiegu można byłoby wykonać USG - co pozwoli ocenić natężenie zmian zwyrodnieniowych więzadła. Jednak najważniejszą kwestią są same odczucia Pacjenta. Jeśli Pan czuje nadal dyskomfort tej okolicy i obniża to Pana aktywność życiową to oczywiście zabieg taki można powtórzyć. Wg naszego doświadczenia u części pacjentów zabieg należy powtórzyć ponieważ jednorazowe leczenie + odpowiednia rehabilitacja nie daje 100% efektów.

Powered by phpBB © 2001,2002 phpBB Group